XX Ogólnopolski Turniej Koszykówki Kadetów o Puchar Prezydenta RP

W dniach 6-8. grudnia 2013 r. MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg przebywała w Stargardzie Szczecińskim na XX Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Kadetów rocznik 1999 o Puchar Prezydenta RP .

W turnieju udział wzięło 8 drużyn: BOMBARDIER Szczecin, UKKS ISKRA Osieczna, UKS JEDYNKA Kościan, MOS Stargard Szczeciński, POLONIA 1912 Leszno, MKS Września, Gimnazjum nr 4 - SMS Stargard oraz MUKS KOTWICA 50 Kołobrzeg.

Podopieczni trenera Andrzeja Gryczki w pierwszym dniu pokonali MKS Września, odrabiając pod koniec 4 kwarty kilkupunktową stratę i doprowadzając do dogrywki, w której nie dali żadnych szans rówieśnikom z Wrześni. Zaznaczyć trzeba, że kołobrzeżanie weszli w mecz bezpośrednio z podróży. Równo godzinę po zakończeniu meczu, Kotwica rozegrała drugi mecz, w którym podejmowała Gimnazjum nr 4 - SMS Stargard. Tu gra była pod dyktando kołobrzeskich koszykarzy.

W drugim dniu turnieju nasza młodzież podejmowała na parkiecie KS Spójni Stargard Szczeciński dwóch pretendentów do podium - w pierwszym meczu Polonie 1912 Leszno oraz w drugim MOS Stargard Szczeciński. Z Polonią doznaliśmy pierwszej porażki, nie potrafiąc znaleźć antidotum na centra drużyny przeciwnej o wzroście 204 cm. W wieczornym pojedynku przeciwko gospodarzom i pełnym trybunom nasi młodzi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i po ciężkim meczu pokonali lokalną drużynę, tym samym awansując do niedzielnego finału, w którym ponownie mogliśmy spotkać się z Polonią.

Finał to potężna dawka niesamowitych emocji. W pierwszej kwarcie na parkiecie dominowała Kotwica Kołobrzeg, która znalazła lekarstwo na środkowego Polonii, poprzez szybką grę jeden na jednego. Niestety w drugiej kwarcie postawiona został strefa, na której rozbiła się nasza ofensywa. W trzeciej kwarcie nasi koszykarze zaczęli odrabiać straty, doprowadzając do remisu. I właśnie w tym momencie, gdy wszystko zaczęło się układać, z boiska za 5 fauli zszedł center MUKS. Skwapliwie wykorzystali to Lesznianie i ostatecznie wygrali jubileuszowy XX turniej.

Skład MUKS 50: Marcin Kałdus, Dawid Włodarczyk, Wiktor Wyrostek, Kacper Kolasa, Arek Skrzypczak, Janek Gryczka (pierwsza piątka turnieju), Olek Gałgański (wyróżnienie trenera), Michał Pałczak, Grzesiek Sudyk (druga piątka turnieju) i Wojtek Bednarczyk .

Sukces w turnieju możliwy był dzięki bardzo trudnym meczom ligowym, w których nasza młodzież walczy o każdy punkt z rocznikiem 1998.